Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Witajcie wakacje!

DRODZY UCZNIOWIE!
Zakończył się rok szkolny 2013/2014 i rozpoczęły się wakacje. Na ten wolny czas życzę Wam samych słonecznych dni oraz dużo odpoczynku, abyście we wrześniu powrócili z nowym zapałem i siłami do nauki. Niech te dwa miesiące pozwolą wam się wyszaleć i nabrać sił do nowych wyzwań, przed którymi staniecie już we wrześniu.
ODPOCZYWAJCIE AKTYWNIE I BEZPIECZNIE!

Dyrekcji Szkoły, Koleżankom i Kolegom Nauczycielom, Paniom i Panu z obsługi życzę szczęśliwych i bezpiecznych wakacji
Andrzej Gąsłowski
- administrator strony

Kliknij tu i zobacz podsumowanie Roku Szkolnego 2013/14

Kliknij tu i zobacz Szkolny zestaw podręczników na rok 2014/15 dla klas II - VI


Kolejna, już IX-a edycja Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego za nami!

24 czerwca 2014 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się finał IX Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „ NO PROMIL – NO PROBLEM, 1 PROMIL = 100 PROBLEMÓW” w odniesieniu do bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Celem tegorocznego konkursu było nie tylko doskonalenie przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów umiejętności wykorzystania komputera i Internetu, posługiwania się edytorami tekstu, grafiki, multimediów ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające w otaczającym świecie a dokładnie w ruchu drogowym, które wynikają z używania alkoholu i środków psychoaktywnych.
Do gminnego etapu konkursu zakwalifikowano 50 prac wykonanych przez uczniów 7 szkół podstawowych i 3 gimnazjów z terenu naszej Gminy. Komisja konkursowa w skład której weszli przedstawiciele Urzędu MiG Niepołomice, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej była mile zaskoczona wysokim poziomem nadesłanych prac. Finaliści konkursu wykazali się nie tylko umiejętnościami informatycznymi, ale również pomysłowością w wyborze form przekazu obserwowanych zagrożeń. Wręczając nagrody uczestnikom finału p. Danuta Wieczorek – Dyrektor Wydziału Edukacji U MiG Niepołomice oraz p. Anna Gąsłowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej pogratulowali laureatom nie tylko wysokiego poziomu ich umiejętności informatycznych ale również wnikliwości w dostrzeganiu i analizie zagrożeń na drodze. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że podobny zapał i chęć naprawy świata wykażą młodzi ludzie również za rok, w kolejnej edycji konkursu.

Kliknij tu i zobacz wyniki konkursu


Uczniowie naszej szkoły wykładowcami NUD

Uczniowie naszej szkoły Marta Szewczyk i Maciej Oszajec to młodzi wykładowcy Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego Polskiej Akademii Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Na grudniowym spotkaniu NUD Marta Szewczyk z niezwykłą pasją i zaangażowaniem mówiła o życiu polskiej noblistki Marii Curie Skłodowskiej.
Na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Maciek Oszajec kolejny raz (już trzeci) wygłosił wykład „Rowerem przez galaktykę”. Młodzi studenci NUD dowiedzieli się między innymi co to jest czerwony karzeł, protogwiazda czy mgławica planetarna.

Serdecznie gratulujemy Marcie Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów!


Zakończenie Roku Szkolnego 2013/14

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2013/14 odbędzie się 27 czerwca 2014r.

Porządek:
9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
10.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
11.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !


Zapraszamy Uczniów wraz z Rodzicami na kiermasz używanych podręczników

26 czerwca (czwartek) od godziny 13.00 do 18.00 odbędzie się w bibliotece naszej szkoły Kiermasz Używanych Podręczników.
Podczas kiermaszu zostaną udostępnione stanowiska gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Podstawowej.
Ceny ustalają sprzedawcy.
Każda książka powinna być opatrzona metryczką z następującymi danymi:
 • Imię i nazwisko ucznia sprzedającego
 • Klasa do której uczęszcza
 • Tytuł książki
 • Sugerowana cena
W kiermaszu pomagają przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży (zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych stron i dołączenie kartki z metryczką).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedzialny nauczyciel: M. Kosińska


Piknik Rodzinny 2014

15 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej bawiła się cała społeczność szkolna i zaproszeni goście, gdyż jak co roku odbywał się Piknik Rodzinny pod hasłem „Razem z mamą, razem z tatą”. Zabawom i radości nie było końca. Uczniowie każdej klasy wraz z nauczycielami przygotowali piękne występy dedykowane rodzicom. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Nie tylko dzieci pokazały swoje zdolności artystyczne. Zrobili to też rodzice. W niezwykły, zabawny i bardzo, bardzo profesjonalny sposób zaprezentowali się bowiem mamusie i tatusiowie uczniów z klas I a i b, którzy pod okiem wychowawczyń wystawili „Rzepkę” Juliana Tuwima. Corocznym zwyczajem wszyscy uczestnicy Pikniku mogli zajadać się pysznymi wypiekami, goframi czy wyśmienitą kiełbaską z grilla.
Wspaniałej zabawie towarzyszyły liczne niespodzianki i atrakcje dla dzieci: eksperymenty prowadzone przez Koło Naukowe AGH, turniej strzelecki zorganizowany przez Koło Krzewienia Kultury Fizycznej „Wiarus”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli wspólnie ze swoimi rodzicami bawić się, radośnie świętując w jednym momencie Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego wydarzenia
Kliknij tu i zobacz filmik z przedstawienia RZEPKA


Zapraszamy na PIKNIK RODZINNY 2014 - Święto Rodziny w naszej szkole

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie zapraszają wszystkich sympatyków naszej szkoły na kolejny "PIKNIK RODZINNY" organizowany w tym roku pod hasłem "Mamo, Tato, to dla Ciebie", który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca 2014r. na terenach rekaraacyjnych przy naszej szkole. Rozpoczęcie imprezy godz. 15.30.

Uroczystość ta przypomina o potrzebie celebrowania tak ważnych świąt jak: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcami klas przygotowali dla wszystkich Rodziców i gości część artystyczną.
W ogródku kulinarnym bufet oferuje dania z grilla i domowe ciasta.
Liczymy na obecność wszystkich rodziców. Głównym celem planowanej imprezy jest propagowanie aktywnego trybu życia w gronie rodziny oraz integracja środowiska szkolnego i lokalnego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMYVII Gminny Konkurs Literacko-plastyczny rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięto VII Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny „Wiosna Piórem i Pędzlem Malowana”. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród laureatom odbyło się dnia 22 maja 2014r. w naszej szkole.

Kliknij tu i zobacz listę laureatów tego konkursu.


Zaproszenie

Serdecznie zapraszam Rodziców 6-cio i 7-miolatków na spotkanie organizacyjne dotyczące tworzenia klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015, które odbędzie się 10 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowejna na sali gimnastycznej o godz. 18.00.
Przebieg spotkania:
 • Przedstawienie wychowawców klas I
 • Wstępne deklaracje rodziców dotyczące wyjazdu dziecka na basen oraz pobytu na świetlicy po zajęciach lekcyjnych
 • Przedstawienie programu nauczania
 • Przekazanie informacji dotyczącej podręczników do klasy I
 • Wnioski i sugestie rodziców.
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 03.06.2014 r. (wtorek) odbędzie sią:
 • godz. 17.30 spotkanie Rady Rodziców oraz Rad Oddziałowych
 • godz. 18.00 spotkanie z Wychowawcami klas celem:
 1. omówienia osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych
 2. przedstawienia ocen przewidywanych
 3. omówienia spraw bieżących
Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Informacja dla Uczniów uczęszczajacych na zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej z soboty 24 maja 2014 r. zostaja przesunięte na niedzielę 25 maja 2014 r. na godziny:
 • kl. I - III g odz. 14.00 - 15.00
 • kl. IV - V godz. 15.00 - 1600.
Prowadzący zajęcia


Wygenerowano w sekund: 0.02
174,810 Unikalnych wizyt