Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Wyniki X Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego


21 maja 2015r. komisja konkursowa na swoim posiedzeniu dokonał oceny nadesłanych prac konkusrowych i ogłosiła wyniki:


SZACH-MAT Z MISTRZEM

Młodych adeptów królewskiej gry w szachy w naszej szkole odwiedził niecodzienny gość p. Kamil Mitońarcymistrz szachowy, wielokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach, zwycięzca Międzynarodowych Turniejów Szachowych, dwukrotny zwycięzca jednego z największych Turniejów Szachowych na świecie World Open.
Znakomitego szachistę przywitała dyrektor szkoły Pani Anna Gąsłowska. Dla dzieci stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie spotkanie z tak wybitnym mistrzem było wielkim i niezapomnianym przeżyciem. Mali szachiści słuchali z ogromnym zaciekawieniem utytułowanego sportowca.
Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij zakładkę Czytaj więcej...

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie, które odbędzie się 11 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowejna na sali gimnastycznej o godz. 18.00.
Przebieg spotkania:
  • Przedstawienie wychowawców klas I
  • Przedstawienie programu nauczania
  • Przekazanie informacji dotyczącej podręczników do klasy I
  • Wnioski i sugestie rodziców.
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Żywa lekcja przyrody - płazy egzotyczne

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody poświęconej płazom egzotycznym. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć z bliska: rzekotki, ropuchy, kumaki, drzewołazy oraz traszkę. Pierwszymi zaprezentowanymi płazami były rzekotki - płazy prowadzące nadrzewny tryb życia. Ich charakterystyczną cechą jest jasnozielony kolor skóry który zapewnia im kamuflaż. Podczas pokazu zabaczyliśmy rzekotkę chińską i rzekotkę australijską, która jest największym gatunkiem rzekotki na świecie. Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij zakładkę Czytaj więcej...

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Dzień piżamowy

Czy potrafisz spędzić cały dzień w piżamie?
My tak!
W naszej szkole odbył się niezwykły dzień...Przyszliśmy do szkoły w piżamach! Każdy uczeń był w przebraniu składającym się z nocnego stroju, którego zazwyczj nikt poza nim samym nie ogląda.
Na długiej przerwie odbył się konkurs na klasową maskotkę!
Było śmiesznie i zabawnie, zresztą zobaczcie sami.

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Sukcesy młodych szachistów


Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” P. Morphy

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole prowadzone są zajęcia szachowe, w których chętnie uczestniczą uczniowie klas I-III. Królewska gra, jaką są szachy sprzyja bowiem wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Ten rodzaj zajęć stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji, kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego oraz logicznego myślenia.  
Młodzi szachiści z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swych dotychczasowych umiejętności biorąc udział w cyklu turniejów szachowych, pt: „Krok do sukcesu” zorganizowanych przez trenera UKS „Goniec” Staniątki – pana Stanisława Tureckiego, które odbyły się w dniach 28.03 – 30.03.2015 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Ponadto 01.04.2015 roku został zorganizowany Powiatowy Turniej Szachowy dla początkujących, w którym uczestniczyły dzieci stawiające w tej dyscyplinie pierwsze kroki. Turnieje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Wśród dziewczynek wysokie II miejsce zajęła Gabriela Wilk, w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Amelia Wilk, Antonina Jurczak, Lena Michalska oraz Wiktoria Makula. Natomiast wśród chłopców na podium stanęli kolejno Mateusz Cichoń zdobywając II miejsce oraz Jakub Sieradzki zajmując miejsce III. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Hubert Biernat, Bartłomiej Bała, Artur Wąs, Paweł Honzek oraz Bartłomiej Pokrywka. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i statuetkami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Opiekun Koła Szachowego Karolina Puchała

Kliknij tu i zobacz młodych szachistów


Sukces Oliwii

Nasza koleżanka z klasy Oliwia Hyrc uzyskała wyróżnienie w VI Gminnym Multimedialnym Konkursie „Przyroda oczami Włodzimierza Puchalskiego”.
Serdecznie gratulujemy wyniku i mamy nadzieję, że w przyszłości więcej osób z naszej klasy realizując swoje pasje i zainteresowania osiągnie sukcesy zarówno w tym jaki i innych konkursach pozaszkolnych.

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą


Spotkanie w "Ostoji"

Członkowie koła artystycznego i Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką pani Marioli Grochot udali się z wizytą do "Ostoji"-ośrodka dla chorych na SM. W programie spotkania znalazła się krótka inscenizacja zatytułowana "Valentino", która wywołała salwy śmiechu i radość na twarzach widzów. Do występu dołączyła także jedna z pensjonariuszek, śpiewając ulubioną przez siebie piosenkę. Wspólna biesiada przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec otrzymaliśmy brawa oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.


Kliknij tu i zobacz fotki z tego spotkania


Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny"

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole konkurs „Alfik Humanistyczny”. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas II-VI. Konkurs stworzył uczniom możliwość skonfrontowania swoich wiadomości i umiejętności humanistycznych z wiedzą uczniów z całego kraju. Rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności, każdy uczestnik mógł zdobyć 150 punktów. Nasi uczniowie, podobnie jak w latach poprzednich, nie zawiedli. Aż 13 z nich uzyskało wynik powyżej 100 punktów.

Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ aby dowiedzieć się szczegółów


Bal karnawałowy uczniów klas I - III

Jak co roku na przełomie stycznia i lutego odbwają się w naszej szkole Bale karnawałowe. Tym razem uczniowie klas I - III wcielili sie w postacie bajkowe i zabawie nie było końca.
9 lutego 2015r. nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej zorganizowali bal karnawałowy dla swoich wychowanków. Oprócz wspaniałej zabawy przy muzyce przygotowano również poczęstunek. Na zakończenie balu odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Laureaci konkursu otrzymali słodkie upominki.


Kliknij tu i zobacz uczniowie balowali


Dzień Patrona Szkoły 2015

28 stycznia był w naszej szkole dniem wyjątkowym, uczciliśmy wtedy pamięć naszego Patrona – Wincentego Witosa. Uczniowie klasy piątej przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony tej wybitnej postaci. Wszyscy zgromadzeni na uroczystej akademii uczniowie zapoznali się z najważniejszymi faktami z życia Wincentego Witosa, które przedstawione zostały także w formie multimedialnej. Uczennice klasy szóstej – Eliza Nagielska i Patrycja Biernat zadbały o muzyczną oprawę uroczystości śpiewając patriotyczne pieśni. Na zakończenie akademii uczniowie klasy drugiej pięknie zaprezentowali ludowe tańce. Rozstrzygnięte zostały także konkursy na najpiękniejszy portret i prezentację multimedialną dotyczące naszego Patrona.

Kliknij tu i zobacz fotki z tego spotkania


Wygenerowano w sekund: 0.02
308,662 Unikalnych wizyt