Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Światowy Dzień Uśmiechu

Uśmiech jest lekarstwem na wszystko! W poniedziałek (7.10.19) w naszej szkole odbyły się obchody „Dnia uśmiechu”, dlatego też dzień ten upłynął nam pod znakiem dowcipów, podejmowania wyzwań (przez uczniów i nauczycieli) i „chodzonego dyktanda”, w którym nawet gżegżółka nie była taka straszna. Dziękujemy wszystkim za udział w licznych akcjach i tak wiele pozytywnej energii. Z uśmiechem nam do twarzy – nawet w asyście cytrynki. Mamy nadzieję, że hasła ukryte w OR kodach skłonią do przemyśleń na temat istoty radości. Niech uśmiech będzie z Wami!
Samorząd Uczniowski z opiekunami
Kliknij tu i zobacz

Debata kandydatów na przewodniczącego SU

Kandydaci na przewodniczącego SU nie próżnują! Emocje, przemyślane pytania i przygotowana autoprezentacja – to hasła, pod którymi upłynął nam miniony piątek, ponieważ właśnie wtedy odbyła się debata, w której wzięli udział kandydaci oraz uczniowie z klas IV-VIII. Wydarzenie zostało poprzedzone tygodniową kampanią, która pokazała, że dla każdego rywalizującego udział w niej jest kwestią priorytetową! Kolorowe balony, plakaty wyborcze i personalizowane gadżety – to tylko niektóre z atrakcji, które poprzedziły piątkową prezentację. Każdy z kandydatów przedstawił swój program wyborczy i odpowiadał nie tylko na pytania przeciwników, ale i publiczności, która miała swój czynny udział w wydarzeniu. Emocji nie brakowało! A kto był najlepszy? Jak zagłosują wyborcy? Tego dowiemy się już w najbliższy poniedziałek.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Informacja dla Rodziców klas 0 - III

Szanowni Państwo
W dniu rozpoczęcie roku szkolnego tj.2 września 2019 roku uczniowie klas "0" mają zapewnioną opiekę w szkole od godz. 8.00 do 17.00, Rodziców proszę o przygotowanie drugiego śniadania, obiad przygotowuje kuchnia Samorządowego Przedszkola w Woli Batorskiej.
Umowę dotyczącą obiadów zawierają Państwo z Przedszkolem. Wzór umowy do odbioru w sekretariacie szkoły.
W dniu 2.09.2019 dla uczniów klas I - III po inauguracji roku szkolnego czynna będzie świetlica do godz. 17.00

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska

Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2019/20

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się w dniu 2 września 2019 roku:
 • godz. 8.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
 • godz. 9.00 - uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/20 na sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej 597
 • po zakończeniu uroczystości uczniowie klas IV- VIII wypożyczają podręczniki z biblioteki szkolnej.
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Nauczycielom życzymy optymizmu i satysfakcji z wykonywanej pracy, Uczniom - wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania swoich talentów i pasji, a Rodzicom - zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Uczniów naszej Szkoły
W roku szkolnym 2019/20 do klas 0 – VIII w naszej szkole będzie uczęszczało 310 uczniów w 17 oddziałach klasowych (w tym 2 klasy zerowe – 46 uczniów a do klas IV –VIII 166 uczniów) mając do dyspozycji 10 sal lekcyjnych pełnowymiarowych, 2 sale o mniejszym wymiarze i salę gimnastyczną.
W związku z brakiem możliwości przeniesienia siedziby Przedszkola spowodowanym koniecznością unieważnieniem przetargu (ze względu na bardzo wysoki wzrost kosztów inwestycji) wystąpi brak co najmniej 4 sal, a to spowoduje konieczność organizacji pracy szkoły w systemie dwuzmianowym. W aspekcie społecznym trudno sobie wyobrazić (w XXI wieku) powrót do kształcenia w szkole w systemie dwuzmianowym, szczególnie kiedy w odległości kilkuset metrów istnieje niewykorzystany gminny budynek szkolny, wyposażony w niezbędny sprzęt, który i tak należy utrzymywać w odpowiednim stanie technicznym.
Aby zapewnić optymalne warunki pracy w szkole Organ Prowadzący na wniosek Dyrektora Szkoły zaopiniowany pozytywnie przez Radę Rodziców, po uzyskaniu zgody Kuratorium Oświaty postanowił Uchwałą Rady Miejskiej zorganizować od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r. zajęcia lekcyjne dla uczniów klas IV - VIII w budynku po gimnazjum.
Organem Prowadzącym Szkołę Podstawową zlokalizowaną w dwóch budynkach jest nadal Gmina Niepołomice, szkoła posiada jedną: Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Dyrektora.
Budynek po gimnazjum i teren wokół niego jest aktualnie remontowany i pozwoli zapewnić odpowiednie i bezpieczne warunki nauki w systemie jednozmianowym dla około 200 uczniów. Uczniowie będą korzystać ze szkolnej sali gimnastycznej oraz z infrastruktury sportowej KS Batory. W budynku macierzystym szkoły pozostaną klasy 0 – III tj. 8 oddziałów.
Zaproponowane rozwiązanie pozwala zaprojektować funkcjonowanie szkoły w systemie jednozmianowym co wydaje się być warunkiem koniecznym do nowoczesnego i efektywnego kształcenia młodych ludzi i nie powoduje konieczności przemieszczania się nauczycieli.
Oficjalna informacja zostaje Państwu przedstawiona do wiadomości dopiero po opublikowaniu w dniu 7 sierpnia 2019r. Uchwały Rady Miejskiej nr X/113/19  w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Anna Gąsłowska

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/19

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/19 odbędzie się 19 czerwca 2019.

Porządek:
9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
10.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
około 11.30 - spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !XIV Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny rozstrzygnięty

W dniu 5 czerwca 2019 roku, komisja w składzie:
 • Pani Marta Kożuch – pedagog w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
 • Pan Andrzej Gąsłowski – nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
 • Pan Konrad Lembas – pracownik Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice
odbyła posiedzenie celem oceny nadesłanych na Konkurs prac. Po finałach szkolnych do etapu gminnego zakwalifikowały się: 23 prace ze szkół podstawowych.
Kliknij tu i zobacz

Zapraszamy na Piknik!

Serdecznie zapraszamy na PIKNIK RODZINNY

który odbędzie się 8 czerwca 2019 r.
od godziny 15.00
na terenach sportowych przy naszej szkole.

W programie:
 • Mecz: rodzice – rodzice kontra nauczyciele gimnazjum
 • Uczta dla podniebienia – ciasta, ciasteczka i inne przysmaki, które każdemu dodadzą skrzydeł każdemu
 • Nauczyciele w mucholocie – wokalna niespodzianka dla najmłodszych
 • Pokazy lotnicze (paralotnie, motolotnie, spadochrony)
 • List do świata, czyli wyjątkowe balony z helem
 • Czytanie uskrzydla – bicie rekordu
 • Konkursowy pokaz mody – najbardziej oryginalny latający strój
 • Konkurs „Moja okolica widziana z lotu ptaka”
 • Loteria fantowa – Wspinamy się po marzenia – ścianka wspinaczkowa w naszej szkole!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Z kulturą na bardzo dobry, czyli XII Gminny Konkurs "Savoir-vivre?" - znam, stosuję!

Dobre wychowanie nigdy nie przejdzie do lamusa. Gesty, sposób wypowiadania się, dbałość o odpowiednie zachowanie przy stole – te i inne hasła stanowią o człowieku. Kultury nigdy za wiele, dlatego 16.05.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej odbył się XII Gminny Konkurs „Savoir-vivre? – znam, stosuję”. W tegorocznej edycji o tytuł walczyło sześć szkół. Grupy reprezentujące daną placówkę miały za zadanie odczytać wcześniej przygotowany wiersz nt. „Grzeczności i kultury na co dzień”, w którym należało użyć magicznych słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania w specjalnie przygotowanym teście, a grupa - dbając o zasady wzorowej współpracy - miała za zadanie przygotować „Szkolny Kodeks Dobrego Wychowania”
Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i udowodnili, że wiadomości nabyte w czasie przygotowania do konkursu znalazły swe odzwierciedlenie w praktyce. Jak co roku, wspierało nas jury, które poprzez zaangażowanie w konkurs pozwala na doskonalenie kolejnych edycji. Zmagania odbyły się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice – Pana Romana Ptaka. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła I miejsce! Na miejscu II znalazła się Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie, a III należało do Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za rozpowszechnianie idei naszego konkursu. Wierzymy, że kultura i dobre wychowanie będą obecne w każdym domu i szkole.
Zapraszamy za rok!
Maria Grabowska, Justyna Bielec

Konkurs literacko-plastyczny


Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny Cztery Pory Roku Piórem i Pędzlem Malowane po raz kolejny został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych uczących w naszej szkole. Głównym celem konkursu jest ukazanie piękna zmieniającej się przyrody w twórczości literackiej i plastycznej uczniów.
Konkurs, tak jak co roku, składał się z dwóch niezależnych od siebie części - literackiej i plastycznej. W części literackiej wzięli udział uczniowie klas IV– VIII. Temat brzmiał: To była niezapomniana przygoda! Uczestnicy za zadanie mieli ułożyć opowiadanie lub sprawozdanie dotyczące wybranej pory roku. W pracy powinni także uwzględnić elementy opisu przyrody.
Temat części plastycznej przeznaczonej dla klas I-VII to: Krajobraz ulubionej pory roku. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką na kartce formatu A4.
W rywalizacji wzięło udział siedem szkół podstawowych z terenu gminy.
Marzena Solarz, Michał Golonka
Kliknij tu i zobacz

Wycieczka klasy VII w Góry Świętokrzyskie

W dniach od 8 do 10.05.2019r. uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Solarz oraz pani Magdaleny Kosińskiej przebywali na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Zwiedziliśmy między innymi: Jaskinię Raj, ruiny średniowiecznego zamku królewskiego w Chęcinach podziwialiśmy rozległą panoramę Gór Świętokrzyskich. W Parku Miniatur w Krajnie obejrzeliśmy makiety budowli z całego świata. Odwiedziliśmy kapliczkę i źródełko u stóp pasma-Łysicy, odbyliśmy wyprawę na Łysą Górę, nazywaną też Świętym Krzyżem a z platformy widokowej pod szczytem podziwialiśmy rozległe gołoborze. Byliśmy z wizytą w Osadzie Średniowiecznej gdzie kosztowaliśmy wypiekanych nad ogniskiem podpłomyków z żurawiną oraz w stolicy Gór Świętokrzyskich. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj sprawozdanie z wycieczki i obejrzyj album fotograficzny.
Uczniowie klasy VII z wychowawcą
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.00
662,173 Unikalnych wizyt