Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Wycieczka klasy Va do Rabki Zdroju

Dnia 29 maja 2017r. wyjechaliśmy pod opieką wychowawcy - pani Marzeny Solarz oraz pani Magdaleny Kosińskiej na trzydniową wycieczkę do Rabki-Zdroju.
Po dotarciu do ośrodka i rozpakowaniu bagaży ruszyliśmy z przewodnikiem zwiedzać miasto i Park Zdrojowy, a następnie udaliśmy się na czerwony szlak, który w niecałe dwie godziny zaprowadził nas na Maciejową (815 m n.p.m.). Pomimo, że Maciejowa to niezbyt wysoki szczyt w Gorcach, można stamtąd podziwiać przepiękne widoki, miedzy innymi na Babią Górę i Tatry. Odwiedziliśmy też schronisko PTTK, zwane Bacówką na Maciejowej, gdzie raczyliśmy się pysznym sernikiem na ciepło.
Drugiego dnia naszej wycieczki zaraz po śniadaniu, pod opieką przewodnika wyruszyliśmy w Beskid Wyspowy. Zdobyliśmy jeden z najtrudniejszych szczytów tego pasma-Luboń Wielki (1022m n.p.m.). Po drodze pan przewodnik gwarą góralską opowiadał nam ciekawe legendy i historie związane z regionem. Wieczorem właściciele ośrodka przygotowali dla nas potrawy z grilla.
Ostatniego dnia po śniadaniu spakowaliśmy bagaże, a następnie poszliśmy na ścieżkę edukacyjną Krzywoń, gdzie mieliśmy okazję podziwiać piękno gorczańskiej przyrody. Udało nam się również zobaczyć salamandrę plamistą. Po zakupieniu pamiątek w centrum Rabki i zjedzeniu obiadu pożegnaliśmy sympatyczną właścicielkę ośrodka i udaliśmy się w drogę powrotną do Woli Batorskiej. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.
Uczniowie klasy Va z wychowawcą

Kliknij tu i zobacz:


V Gminny Turniej Gry w Warcaby

Warcaby to najpopularniejsza gra na świecie. Organizatorki turnieju zwracają uwagę na zalety gier w planszowych. Nauka gry w warcaby sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia.
18 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się V GMINNY TURNIEJ WARCABOWY. Turniej odbył się systemem szwajcarskim. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnie i drużynowo. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał sędzia turnieju Stanisław Turecki. Uczestnikami turnieju byli uczniowie z klas I- II.
Każda szkoła reprezentowana była przez 3 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Mikołaj Szewczyk, Adam Bochenek, Antoni Mazurek. Po zaciętej walce wywalczyli znakomite II miejsce. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim a III miejsce Szkoła Podstawowa w Podłężu.
Wyniki w kategorii indywidualnej: I miejsce Mateusz Wilk - Szkoła Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim, II miejsce Radosław Czaplak - Szkoła Podstawowa w Podłężu, III miejsce Kajetan Płatek- Szkoła Podstawowa w Niepołomicach.
Serdecznie gratulacje składają organizatorki turnieju M. Macieja, M. Kosińska, K. Puchała

Kliknij tu i zobacz:


Niezapomniana wycieczka w Pieniny

25 maja uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców pani Marioli Grochot i pana Michała Golonka, wyjechali na dwudniową wycieczkę do Niedzicy. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Pierwszego dnia odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, a następnie zwiedziliśmy średniowieczny zamek w Niedzicy, w którym do dzisiaj ukazuje się duch Białej Damy. Po zakwaterowaniu w ośrodku „Kasztel”, pysznym obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się Parku Miniatur Budownictwa Spisza i Podhala, podziwialiśmy wspaniałe krajobrazy spacerując po koronie zapory Zbiornika Czorsztyńskiego. Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. W doskonałych humorach, cali i zdrowi, bezpiecznie wróciliśmy do domów.

Kliknij tu i zobacz:


Już jest IV wydanie gazetki Szkolne Wieści

Już jest!
Zobacz VI wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - czerwiec 2017


Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny rozstrzygnięty

Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny Wiosna Piórem i Pędzlem Malowana już po raz kolejny został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych uczących w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej. Głównym celem konkursu jest ukazanie piękna wiosny zarówno w twórczości literackiej jak i plastycznej uczniów. Konkurs, tak jak co roku, składał się z dwóch niezależnych od siebie części - literackiej i plastycznej. W części literackiej wzięli udział uczniowie klas IV – VI, którzy mieli za zadanie napisać opowiadanie lub sprawozdanie z wiosennej wycieczki.
„Na wiosennej łące” to temat części plastycznej konkursu, którą podzielono na dwie kategorie wiekowe. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką na kartce formatu A4. W konkursie wzięli udział uczniowie 8 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. 
W Skład komisji konkursowej weszły następujące osoby:
  • p. Alicja Kasperek - nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej
  • p.Iwona Kuś – Donatowicz – nauczyciel plastyki w Gimnazjum Społecznym w Woli Batorskiej
  • p. Paweł Maślak – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum Społecznym w Woli Batorskiej.
Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród zwycięzcom konkursu odbyła się dnia 25 maja 2017 r. w naszej szkole. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej oraz organizatorzy XI Gminnego Konkursu Literacko – Plastycznego Wiosna Piórem i Pędzlem Malowana serdecznie dziękują Panu Romanowi Ptakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice za objęcie honorowego patronatu nad konkursem.

Kliknij tu i zobacz:


Dzień Ziemi 2017 "W kierunku natury"

Dzień Ziemi jest to święto mające na celu uwrażliwienie nas na dobro wspólne, jakim jest nasza planeta. Uczące troski o środowisko naturalne, przyrodę, ziemię oraz postawy jakie powinni przejawiać ludzie wobec Ziemi. Jak postępować, jak przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym, by mogła służyć następnym pokoleniom.
Uczniowie naszej szkoły poprzez różne działania ekologiczne propagują wśród rówieśników oraz wdrażają w życie szkoły edukację ekologiczną. Zespół klasy VI przygotował apel z okazji Święta Ziemi, w którym poprzez zaprezentowany program artystyczny zachęcał wszystkich uczniów do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie poprzez wcielenie się w postaci leśnych zwierząt i różnorodnych roślin przybliżyli społeczności uczniowskiej życie w lesie, w którym człowiek na ogół nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie urozmaiciły piosenki o tematyce ekologicznej. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska o nią.

Kliknij tu i zobacz:


Żywa lekcja przyrody z gadami - 2017

W naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone egzotycznym zwierzętom – wężom , w którym uczestniczyli uczniowie klas od I do IV. Podczas zajęć dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę poprzez zdobycie wielu cennych informacji na temat ich budowy, środowiska życia, rozmnażania i odżywiania. Jedną z najciekawszych atrakcji tego spotkania była możliwość dotknięcia i pogłaskania węży, co przysporzyło uczniom wiele radości i wrażeń. Nietypowe spotkanie z przyrodą, okazało się bardzo interesujące.

Kliknij tu i zobacz:


Znajomość i stosowanie zasad savoir-vivre'u w szkole i w życiu codziennym

Reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Emilia Czyżewska, Julia Antys, Nikola Kącka i Jakub Mazur odniosła duży sukces i jednocześnie udowodniła znajomość dobrych manier. Reprezentacja naszej szkoły wyłoniona została w drodze eliminacji szkolnych. Uczniowie wzięli udział w X Gminnym Konkursie „Savoir-vivre? - Znam, stosuję!”, gdzie skutecznie rywalizowali z innymi reprezentacjami szkół z terenu gminny Niepołomice zajmując ostatecznie I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Kliknij tu i zobacz:


Czworonożny przyjaciel

21 kwietnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykłej lekcji z udziałem psa. Wszystko w ramach akcji edukacyjnej „Podaj łapę” zorganizowanej przez firmę Royal Canin. Zajęcia odbyły się z udziałem wykwalifikowanych dogoterapeutów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zabierali głos, dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie opieki nad psem. Zajęcia miały charakter edukacyjny i integracyjny. Dzieci mogły uzyskać wiele cennych informacji np.: co robić, by psu dobrze żyło się z ludzką rodziną, jak zachowywać w pobliżu obcego psa, jak psy się porozumiewają, jak być odpowiedzialnym opiekunem psa. Zdobyta wiedza pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć potrzeby czworonogów i unikać zagrożeń.

Kliknij tu i zobacz:


Święto Konstytucji 3 Maja

Dokładnie 226 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Schyłek XVIII w. przyniósł 3 rozbiory i utratę niepodległości na 123 lata. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, Konstytucja Majowa była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.

Kliknij tu i zobacz:


Finał akcji "Książka - oknem na świat"

Jak zachęcić dzieci do czytania? Wielu dorosłych głowi się nad znalezieniem odpowiedzi na to pytanie. Uczniów naszej szkoły to nie dotyczy.Chętnie sięgają po książkę odwiedzając bibliotekę szkolną, która dzięki uczestnictwu w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i programie "Książki naszych marzeń" wzbogaciła i uatrakcyjniła swój księgozbiór. Co więcej, postanowili zrealizować nietypowy pomysł. 26 kwietnia wraz z nauczycielami zorganizowali akcję szkolnego bicia rekordu w czytaniu bez przerwy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele czytali swoje ulubione książki przez 7 godzin i 24 minuty. Akcja rozpoczęła się o 7 rano, całość została sfilmowana, a każdy uczestnik otrzymał czerwony, symboliczny kwiat. W akcji wzięło udział aż 107 uczniów. Dla niektórych przełamanie tremy, czytanie do kamery, przed zgromadzoną w holu szkoły publicznością było nie lada wyzwaniem.
Uczestnicy akcji zapewniają, że "książka jest oknem na świat" i że nie tylko 23 kwietnia - w Światowy Dzień Książki - trzeba odnaleźć w sobie coś z książkowego mola.

Wszystkim dziękujemy za udziala w akcji i promowanie czytelnictwa

Kliknij tu i zobacz:


Wygenerowano w sekund: 0.04
523,211 Unikalnych wizyt