Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2014/15 odbędzie się 26 czerwca 2015r.
Porządek:

  • 9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
  • 10.00 - uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej
  • 10.30 - 11.15 - wręczenie nagród w klasach I - III na sali gimnastycznej
  • 10.30 - 11.15 - wręczenie świadectw klas IV - VI w salach lekcyjnych z wychowawcami
  • 11.15 - 12.00 - wręczenie nagród w klasach IV - VI na sali gimnastycznej
  • 11.15 - 12.00 - wręczenie świadectw klas I - III w salach lekcyjnych z wychowawcami
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 


Dzień Otwarty dla klas pierwszych w roku szkolnym 2015/16

Chcąc przybliżyć atmosferę szkoły, formy i zasady jej pracy organizujemy ,,DZIEŃ OTWARTY’’.
Zachęcamy przyszłych Pierwszoklasistów i ich Rodziców do odwiedzenia naszej szkoły 22 czerwca 2015r. w godz. 10.00 – 12.00.


Kliknij tu i zobacz fotki z "Dnia Otwartego Szkoły" w roku 2013/14


Wyniki X Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego


21 maja 2015r. komisja konkursowa na swoim posiedzeniu dokonał oceny nadesłanych prac konkusrowych i ogłosiła wyniki:


SZACH-MAT Z MISTRZEM

Młodych adeptów królewskiej gry w szachy w naszej szkole odwiedził niecodzienny gość p. Kamil Mitońarcymistrz szachowy, wielokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach, zwycięzca Międzynarodowych Turniejów Szachowych, dwukrotny zwycięzca jednego z największych Turniejów Szachowych na świecie World Open.
Znakomitego szachistę przywitała dyrektor szkoły Pani Anna Gąsłowska. Dla dzieci stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie spotkanie z tak wybitnym mistrzem było wielkim i niezapomnianym przeżyciem. Mali szachiści słuchali z ogromnym zaciekawieniem utytułowanego sportowca.
Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij zakładkę Czytaj więcej...

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie, które odbędzie się 11 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowejna na sali gimnastycznej o godz. 18.00.
Przebieg spotkania:
  • Przedstawienie wychowawców klas I
  • Przedstawienie programu nauczania
  • Przekazanie informacji dotyczącej podręczników do klasy I
  • Wnioski i sugestie rodziców.
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Żywa lekcja przyrody - płazy egzotyczne

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody poświęconej płazom egzotycznym. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć z bliska: rzekotki, ropuchy, kumaki, drzewołazy oraz traszkę. Pierwszymi zaprezentowanymi płazami były rzekotki - płazy prowadzące nadrzewny tryb życia. Ich charakterystyczną cechą jest jasnozielony kolor skóry który zapewnia im kamuflaż. Podczas pokazu zabaczyliśmy rzekotkę chińską i rzekotkę australijską, która jest największym gatunkiem rzekotki na świecie. Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij zakładkę Czytaj więcej...

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Dzień piżamowy

Czy potrafisz spędzić cały dzień w piżamie?
My tak!
W naszej szkole odbył się niezwykły dzień...Przyszliśmy do szkoły w piżamach! Każdy uczeń był w przebraniu składającym się z nocnego stroju, którego zazwyczj nikt poza nim samym nie ogląda.
Na długiej przerwie odbył się konkurs na klasową maskotkę!
Było śmiesznie i zabawnie, zresztą zobaczcie sami.

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Sukcesy młodych szachistów


Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” P. Morphy

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole prowadzone są zajęcia szachowe, w których chętnie uczestniczą uczniowie klas I-III. Królewska gra, jaką są szachy sprzyja bowiem wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Ten rodzaj zajęć stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji, kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego oraz logicznego myślenia.  
Młodzi szachiści z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swych dotychczasowych umiejętności biorąc udział w cyklu turniejów szachowych, pt: „Krok do sukcesu” zorganizowanych przez trenera UKS „Goniec” Staniątki – pana Stanisława Tureckiego, które odbyły się w dniach 28.03 – 30.03.2015 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Ponadto 01.04.2015 roku został zorganizowany Powiatowy Turniej Szachowy dla początkujących, w którym uczestniczyły dzieci stawiające w tej dyscyplinie pierwsze kroki. Turnieje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Wśród dziewczynek wysokie II miejsce zajęła Gabriela Wilk, w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Amelia Wilk, Antonina Jurczak, Lena Michalska oraz Wiktoria Makula. Natomiast wśród chłopców na podium stanęli kolejno Mateusz Cichoń zdobywając II miejsce oraz Jakub Sieradzki zajmując miejsce III. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Hubert Biernat, Bartłomiej Bała, Artur Wąs, Paweł Honzek oraz Bartłomiej Pokrywka. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i statuetkami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Opiekun Koła Szachowego Karolina Puchała

Kliknij tu i zobacz młodych szachistów


Sukces Oliwii

Nasza koleżanka z klasy Oliwia Hyrc uzyskała wyróżnienie w VI Gminnym Multimedialnym Konkursie „Przyroda oczami Włodzimierza Puchalskiego”.
Serdecznie gratulujemy wyniku i mamy nadzieję, że w przyszłości więcej osób z naszej klasy realizując swoje pasje i zainteresowania osiągnie sukcesy zarówno w tym jaki i innych konkursach pozaszkolnych.

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą


Spotkanie w "Ostoji"

Członkowie koła artystycznego i Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką pani Marioli Grochot udali się z wizytą do "Ostoji"-ośrodka dla chorych na SM. W programie spotkania znalazła się krótka inscenizacja zatytułowana "Valentino", która wywołała salwy śmiechu i radość na twarzach widzów. Do występu dołączyła także jedna z pensjonariuszek, śpiewając ulubioną przez siebie piosenkę. Wspólna biesiada przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec otrzymaliśmy brawa oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.


Kliknij tu i zobacz fotki z tego spotkania


Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny"

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole konkurs „Alfik Humanistyczny”. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas II-VI. Konkurs stworzył uczniom możliwość skonfrontowania swoich wiadomości i umiejętności humanistycznych z wiedzą uczniów z całego kraju. Rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności, każdy uczestnik mógł zdobyć 150 punktów. Nasi uczniowie, podobnie jak w latach poprzednich, nie zawiedli. Aż 13 z nich uzyskało wynik powyżej 100 punktów.

Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ aby dowiedzieć się szczegółów


Wygenerowano w sekund: 0.03
325,570 Unikalnych wizyt