Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Dzień piżamowy

Czy potrafisz spędzić cały dzień w piżamie?
My tak!
W naszej szkole odbył się niezwykły dzień...Przyszliśmy do szkoły w piżamach! Każdy uczeń był w przebraniu składającym się z nocnego stroju, którego zazwyczj nikt poza nim samym nie ogląda.
Na długiej przerwie odbył się konkurs na klasową maskotkę!
Było śmiesznie i zabawnie, zresztą zobaczcie sami.

Kliknij tu i zobacz co się działo!


Sukcesy młodych szachistów


Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” P. Morphy

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole prowadzone są zajęcia szachowe, w których chętnie uczestniczą uczniowie klas I-III. Królewska gra, jaką są szachy sprzyja bowiem wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Ten rodzaj zajęć stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji, kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego oraz logicznego myślenia.  
Młodzi szachiści z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swych dotychczasowych umiejętności biorąc udział w cyklu turniejów szachowych, pt: „Krok do sukcesu” zorganizowanych przez trenera UKS „Goniec” Staniątki – pana Stanisława Tureckiego, które odbyły się w dniach 28.03 – 30.03.2015 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Ponadto 01.04.2015 roku został zorganizowany Powiatowy Turniej Szachowy dla początkujących, w którym uczestniczyły dzieci stawiające w tej dyscyplinie pierwsze kroki. Turnieje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Wśród dziewczynek wysokie II miejsce zajęła Gabriela Wilk, w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Amelia Wilk, Antonina Jurczak, Lena Michalska oraz Wiktoria Makula. Natomiast wśród chłopców na podium stanęli kolejno Mateusz Cichoń zdobywając II miejsce oraz Jakub Sieradzki zajmując miejsce III. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Hubert Biernat, Bartłomiej Bała, Artur Wąs, Paweł Honzek oraz Bartłomiej Pokrywka. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i statuetkami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Opiekun Koła Szachowego Karolina Puchała

Kliknij tu i zobacz młodych szachistów


Sukces Oliwii

Nasza koleżanka z klasy Oliwia Hyrc uzyskała wyróżnienie w VI Gminnym Multimedialnym Konkursie „Przyroda oczami Włodzimierza Puchalskiego”.
Serdecznie gratulujemy wyniku i mamy nadzieję, że w przyszłości więcej osób z naszej klasy realizując swoje pasje i zainteresowania osiągnie sukcesy zarówno w tym jaki i innych konkursach pozaszkolnych.

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą


Spotkanie w "Ostoji"

Członkowie koła artystycznego i Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką pani Marioli Grochot udali się z wizytą do "Ostoji"-ośrodka dla chorych na SM. W programie spotkania znalazła się krótka inscenizacja zatytułowana "Valentino", która wywołała salwy śmiechu i radość na twarzach widzów. Do występu dołączyła także jedna z pensjonariuszek, śpiewając ulubioną przez siebie piosenkę. Wspólna biesiada przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec otrzymaliśmy brawa oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.


Kliknij tu i zobacz fotki z tego spotkania


Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny"

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole konkurs „Alfik Humanistyczny”. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas II-VI. Konkurs stworzył uczniom możliwość skonfrontowania swoich wiadomości i umiejętności humanistycznych z wiedzą uczniów z całego kraju. Rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności, każdy uczestnik mógł zdobyć 150 punktów. Nasi uczniowie, podobnie jak w latach poprzednich, nie zawiedli. Aż 13 z nich uzyskało wynik powyżej 100 punktów.

Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ aby dowiedzieć się szczegółów


Bal karnawałowy uczniów klas I - III

Jak co roku na przełomie stycznia i lutego odbwają się w naszej szkole Bale karnawałowe. Tym razem uczniowie klas I - III wcielili sie w postacie bajkowe i zabawie nie było końca.
9 lutego 2015r. nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej zorganizowali bal karnawałowy dla swoich wychowanków. Oprócz wspaniałej zabawy przy muzyce przygotowano również poczęstunek. Na zakończenie balu odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Laureaci konkursu otrzymali słodkie upominki.


Kliknij tu i zobacz uczniowie balowali


Dzień Patrona Szkoły 2015

28 stycznia był w naszej szkole dniem wyjątkowym, uczciliśmy wtedy pamięć naszego Patrona – Wincentego Witosa. Uczniowie klasy piątej przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony tej wybitnej postaci. Wszyscy zgromadzeni na uroczystej akademii uczniowie zapoznali się z najważniejszymi faktami z życia Wincentego Witosa, które przedstawione zostały także w formie multimedialnej. Uczennice klasy szóstej – Eliza Nagielska i Patrycja Biernat zadbały o muzyczną oprawę uroczystości śpiewając patriotyczne pieśni. Na zakończenie akademii uczniowie klasy drugiej pięknie zaprezentowali ludowe tańce. Rozstrzygnięte zostały także konkursy na najpiękniejszy portret i prezentację multimedialną dotyczące naszego Patrona.

Kliknij tu i zobacz fotki z tego spotkania


Zebranie Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 11.02.2015 r. (środa) odbędzie sią:
  • godz. 17.00, sala nr 10 spotkanie Rady Rodziców,
  • godz. 17.30, sala gimnastyczna zebranie ogólne - spotkanie z Dyrektorem Szkoły,
  • godz. 18.00 spotkanie z Wychowawcami klas celem omówienia osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych Uczniów po zakończeniu I semestru i spraw bieżących.
Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Jasełka 2014

Przedstawienie jasełkowe to tradycja, która na stałe zagościła w naszej szkole. Tuż przed Bożym Narodzeniem grupa teatralna pod czujnym okiem p. Doroty Tomali i p. Marioli Grochot wystawiła Jasełka, które zostały przyjęte entuzjastycznie przez całą społeczność szkolną a szczególnie uczniów klas pierwszych. Na zakończenie tego świątecznego spotkania przy wspólnym kolędowaniu Pani Dyrektor Anna Gąsłowska obdarowała wszystkich uczniów słodkościami i przekazała okazały prezent ufundowany przez zaprzyjaźnioną z naszą szkołą firmę MARSEN Pana Mariusza Sendora i firmę kateringową Pana Piotra Rzepeckiego.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Kliknij tu i zobacz fotorelację z tego spotkania


Życzenia świąteczne

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w Nowym 2015 Roku dla Dyrekcji szkoły, Koleżanek i Kolegów nauczycieli, Pań i Pana z administracji oraz wszystkich Uczniów, Sympatyków i Przyjaciół naszej szkoły

życzy administrator strony Andrzej Gąsłowski.


"Piotruś Pan, piraci i Święty Mikołaj!"

3 grudnia 2014 r. w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach Katolicki Teatr Edukacji zaprosił uczniów klas I – III z naszej szkoły na przedstawienie teatralne pt: „Piotruś Pan, piraci i Święty Mikołaj!”.
Młodzi widzowie z wielkim zainteresowaniem podziwiali wspaniałą grę aktorów, ciekawą scenografię z licznymi rekwizytami oraz zaskakującą oprawę świetlną i muzyczną. Po przedstawieniu na dzieci czekała niespodzianka. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Było wiele śmiechu i radości.
Dziękujemy aktorom za piękne przedstawienie i z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie

Kliknij tu i zobacz fotki z tego spotkania


Wygenerowano w sekund: 0.01
301,477 Unikalnych wizyt