Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Zaproszenie dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów naszej Szkoły!

W ramach działań profilaktycznych Szkoły serdecznie zapraszam na spotkanie poświęcone "ZAGROŻENIOM W SIECI", które odbędzie się 24 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 17.00 na sali gimnastycznej.
Spotkanie poprowadzi Nadkomendant Wojciech Chechelski - ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Wizyta w TVN


10 listopada uczniowie klas IIb i IIc naszej szkoły dzięki uprzejmości babci naszego ucznia Krzysia Milewskiego - p. Jolancie Konopce odwiedzili studio TVN przy ulicy płk. Dąbka w Krakowie. Naszym przewodnikiem został p. Jerzy Kramarczyk – aktor znany głównie z dubbingu m. in. postaci w takich bajkowych hitach jak „Smerfy”, „Strażak Sam” czy „Listonosz Pat”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od studia, w którym nagrywa się sceny na zielonym tle nazywanym greenbox, na które podczas obróbki komputerowej nakładany jest dowolny obraz. Dzieci, na specjalnie przygotowanym filmie miały okazję zobaczyć końcowy efekt pracy z użyciem tej techniki.
Następnie uczniowie obu klas zaprezentowali się przed kamerami. W momencie kiedy mali aktorzy z klasy IIb brali udział w tworzeniu krótkiego talk-show, klasa IIc czuwała w reżyserce nad nagrywanym materiałem. Po zakończeniu nagrania klasy zamieniły się rolami. Wielkim przeżyciem dla dzieci stała się możliwość wystąpienia przed kamerami oraz spojrzenia na plan z reżyserki. Uczniowie mieli okazję poznać telewizję od „kuchni” i podziwiać jak powstają programy, które później oglądamy na ekranie. W zdumienie wprowadził ich fakt ilu ludzi jest zaangażowanych w powstanie jednego programu.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer przez hale zdjęciowe. Uczniowie pod wielkim wrażeniem zwiedzali plan „Rozmów w toku” oraz seriali: „Szkoła” i „Szpital”. Mogli osobiście zobaczyć i spotkać się z aktorami grającymi w serialach, a także dostać od odtwórców głównych ról autografy. Wszystkie te atrakcje pokazał nam nasz przewodnik – pan Jerzy, który w bardzo ciekawy i często zabawny sposób opowiadał nam o pracy w telewizji.
Pełni wrażeń i ogromnych emocji, ze zdjęciami aktorów oraz gadżetami otrzymanymi w prezencie zakończyliśmy wycieczkę. Niezwykłą pamiątką z wizyty w studio TVN stało się również nagranie z uczniami, w którym brali udział. Dzięki niemu wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kliknij tu i zobacz fotki z tej wycieczki


Uroczyste podsumowanie akcji "Odblaskowa Szkoła 2015"


30 października to niezwykła data w naszym szkolnym kalendarzu – tego dnia zakończyliśmy uroczystym apelem wszystkie akcje, konkursy i inicjatywy, które organizowaliśmy w tym roku w ramach „Odblaskowej Szkoły 2015”. Apel rozpoczął się nietypowo od przeglądu piosenek o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drogach. Każda klasa zaprezentowała talenty wokalne i ponadto urozmaiciła swój występ różnorodnymi elementami: przebraniami, rekwizytami czy choreografią. Następnie Pani Dyrektor Anna Gąsłowska wręczyła dyplomy zwycięzcom w konkursach plastycznym, wiedzy o ruchu drogowym i na klasową gazetkę. Wszyscy uczniowie z wypiekami na twarzach oczekiwali tych rozstrzygnięć.
Najważniejszą częścią apelu było wkopanie przez Panią Dyrektor kamienia węgielnego pod budowę miasteczka ruchu rowerowego oraz pokaz odblaskowej mody. Pomysłowość i finezja strojów zachwyciła wszystkich. Były odblaskowe parasolki i kapelusze, jaskrawożółte suknie, kreacje uszyte z kamizelek odblaskowych i naszyjniki z odblaskowych zawieszek. Każdy prezentował się znakomicie i gromkim oklaskom nie było końca. Miejmy nadzieję, że za rok będziemy mieli równie wiele ciekawych projektów do kolejnego konkursu „Odblaskowa szkoła”, a przez ten czas nigdy nie zapomnimy o tym, że bezpieczeństwo nasze i drugiego człowieka jest celem samym w sobie.

Kliknij tu zobacz i posłuchaj nagrodzonych odblaskowych piosenek Kliknij tu i zobacz:


Uczniowie naszej szkoły w Radiu Kraków 101,6FM

Uczniowie klas IIa i IId wybrali się na odblaskowa wycieczkę do Radia Kraków 101,6 FM.


kliknij tu i zobacz filmik z tej odblaskowej wycieczki

Włącz Radio Kraków 101,6 FM - Warto słuchać!


Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zgodnie z decyzją Dyrektora Szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców dzień 2 listopada 2015 r. jest dniem
wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo – wychowawcze na świetlicy szkolnej.

Bardzo proszę Rodziców o zgłoszenie do sekretariatu szkoły dzieci, dla których trzeba zorganizować zajęcia opiekuńcze w dniu 2 listopada 2015r.
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły do dnia 29.10.2015r. (tj.czwartek).


Odblaskowa pierwsza pomoc

W ramach akcji Odblaskowa szkoła uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną. Na początku szkolenia uczniowie obejrzeli projekcję filmu instruktażowego pt. „Czy potrafisz ratować życie”.
Kolejnym etapem były warsztaty, w których uczestnicy wykonywali ćwiczenia praktyczne ratujące życie. Następnie uczniowie dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami z klas pierwszych. Młodzi instruktorzy zademonstrowali jak należy postępować w razie zaistnienia wypadku, jakie wykonać czynności i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i jak wezwać pomoc medyczną.
Pierwszoklasiści chętnie zaangażowali się w zajęcia biorąc aktywny udział w ćwiczeniach praktycznych niezbędnych do ratowania życia.
Dzięki tego rodzaju zajęciom dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.


Odblaskowo w Radiu Kraków 101,6 FM

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli naszej szkoły do wysłuchania audycji radiowej na antenie Radia Kraków 101,6 FM w dniu 29 października 2015 r. o od godz. 15.00 - 15.20.
W audycji wystąpią uczniowie klasy IIa i IId wraz z wychowawcami i rodzicami.


Włącz Radio Kraków 101,6 FM -  Warto słuchać!


Ślubowanie w blasku odblasków

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły. Tuż po tej ważnej dla nich chwili, Dyrektor Szkoły, p. Anna Gąsłowska, mianowała każdego pierwszaka na ucznia, poprzez symboliczny gest przyłożenia do ramienia makiety dużego ołówka. Żeby tradycji stało się zadość, młodzi adepci, oprócz zaprezentowania umiejętności recytatorskich i muzycznych oraz wiedzy o otaczającym ich świecie godnych małych naukowców, przybrali stroje niemal „uniwersyteckie”. Każdy uczeń miał przypiętą pod szyją granatową kokardę, znaczek rozpoznawczy pierwszaka oraz przystroił głowę biretem studenckim. Ten widok rozczulił niejednego rodzica obecnego w tym dniu na ślubowaniu.
W tym roku dodatkowo ślubowanie upłynęło pod hasłem: BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE - NOŚ ODBLASKI. Uczniowie klas pierwszych na wrześniowych zajęciach z wychowawcami poznawali tajniki bezpiecznego poruszania się po jezdni, znaczenia sygnalizacji świetlnej oraz uzyskali informacje na temat znaczenia elementów odblaskowych podczas przebywania na drodze o zmroku. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pięknie i z przekonaniem recytowali wiersze i śpiewali wesołe piosenki o znaczkach odblaskowych. Ta wiedza z pewnością zaprocentuje w przyszłości!


Odblaskowo na Górze Żar

Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji "Odblaskowa szkoła", pomimo zimna i mgły, postanowili w kamizelkach odblaskowych zdobyć Górę Żar. Pomimo wielkiej mgły jaka powitała nas na szczycie świecili przykładem. W ten sposób przekonywali turystów o potrzebie noszenia przez pieszych kamizelek odblaskowych i odblasków, zwłaszcza teraz, kiedy szybciej zapada zmierzch. Zdziwieni turyści oraz uczniowie innych szkół zwracali na nas uwagę podziwiając odblaskowy ubiór uczniów naszej szkoły.


Krakowski Rynek w blasku odblasków

To mogła być zwyczajna wycieczka – jakich w każdej szkole wiele, ale okazało się, że przejdzie do historii szkoły i pozostanie na długo w pamięci uczniów. W dniu 29 września klasy: IIa, IId, IIIa, IIIb wybrały się na wycieczkę do Kina Pod Baranami na film „Detektywi Lasse i Maja”. I nie byłoby nic wyjątkowego w tej wyprawie, gdyby nie fakt, że od progu szkoły aż do momentu powrotu wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli w odblaskowe kamizelki. Nasza wycieczka miała konkretny cel – przypomnieć wszystkim napotkanym na drodze przechodniom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Uczniowie rozdawali ulotki w formie małych kamizelek odblaskowych.
Po seansie udaliśmy się do Krakowskiej Manufaktury Czekolady, aby po uczcie dla ducha, było coś dla ciała. Czekoladowe pyszności zachwyciły oczy i podniebienia uczestników wycieczki a nasze odblaskowe stroje wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród pracowników i gości Manufaktury. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po ulicy Grodzkiej. Na Rynku przypomnieliśmy sobie kilka legend i faktów z historii miasta. Ktoś mógłby zapytać – dlaczego na Grodzką? Gdyż tam znajduje się Fabryka Cukierków. Każdy mógł skosztować smakołyków i zakupić małe co nieco na pamiątkę. Wędrując krakowskimi uliczkami wzbudzaliśmy ciekawość szczególnie wśród zagranicznych turystów, którzy podziwiali nasze odblaskowe kamizelki. Nasza akcja zyskała więc nie tylko rozgłos lokalny, ale również poza granice kraju. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie z wieszczem Adamem Mickiewiczem pod jego pomnikiem na krakowskim rynku. Nawet legendarne gołębie księcia Probusa otoczyły nas kręgiem i teraz to nie tylko one pilnują miasta, ale i uczniowie, którzy wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo.

kliknij tu i zobacz filmik z tej odblaskowej wycieczki


Zaproszenie dla członków Rady Rodziców

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców, które odbędzie się 27 października 2015 r. (we wtorek) o godz. 18.00, w sala nr 10.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska, Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Donatowicz


Wygenerowano w sekund: 0.01
359,716 Unikalnych wizyt