Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Ciekawa lekcja przyrody

W naszej szkole gościliśmy pracownika Zakładu Zoologii Środowiskowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Pana Jerzego Kowala, który przeprowadził zajęcia przyrodnicze z uczniami klas czwartych. Tematem zajęć były choroby pasożytnicze. Uczniowie poznawali organizmy pasożytnicze i ich środowiska życia poprzez ciekawie przygotowaną prezentację multimedialną połączoną z obserwacjami za pomocą mikroskopu. Mieli również możliwość obejrzenia naturalnych okazów robaków bytujących w układzie pokarmowym człowieka. Poznali zasady pozwalające unikać chorób pasożytniczych.

Kliknij tu i zobacz

Uczniowie naszej szkoły na II Konferencji Klimatycznej

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyła się II Konferencja Klimatyczna dla uczniów Szkół Miasta i Gminy Niepołomice.
Tematem przewodnim konferencji było promowanie działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy piątej i szóstej wraz z Panią Grażyną Rosiak. Uczniowie z kilkunastu szkół z terenu naszej gminy przygotowali prezentacje multimedialne oraz przedstawili ilustrowane kalendarze ekologiczne na 2017 rok dotyczące niskiej emisji w naszej gminie.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Nasi uczniowie podczas spotkania wiele się nauczyli, mam nadzieję, iż tą wiedzą będą dzielić się z rówieśnikami.

Marta Szewczyk

Zaproszenie dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów naszej Szkoły!

W dniu 18 maja (środa) 2016r. w godzinach od 18.00 do godz. 19.00 szkoła organizuje DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW.W dniu 2 czerwca (czwartek) 2016r. o godz. 18.00 szkoła organizuje SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH.6 czerwca (poniedziałek) 2016r. w godzinach od 18.00 do godz. 19.00 szkoła organizuje ZEBRANIA Z RODZICAMI celem przedstawienia ocen przewidywanych na zakończenie roku szkolnego i omówienia spraw bieżących.

SERDECZNIE ZAPRASZAM
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Kolejny sukces uczennicy naszej szkoły

MARTA SZEWCZYK – uczennica klasy VI została finalistką Wojewódzkiego Przyrodniczego Konkursu Tematycznego "Skarby przyrody i ich ochrona".

Gratuluję Marcie osiągnięć i życzę dalszych sukcesów, tym bardziej że zdobycie tytułu finalisty konkursu wymagało od uczennicy dużego zaangażowania i wkładu pracy.
Grażyna Rosiak - opiekun Marty

Spektakl teatralny - "Legenda o smoku wawelskim"

W czwartek, 28 kwietnia, dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe przygotowana została nie lada niespodzianka. Maluchy obejrzały spektakl teatralny pt.”Legenda o smoku wawelskim”, w wykonaniu członków Studia Teatralnego „Art – Re” z Krakowa. Wszyscy bawili się świetnie. Dzięki niecodziennemu spotkaniu uczniowie mieli możliwość lepszego poznania pięknych krakowskich legend.

Kliknij tu i zobacz

Żywa lekcja historii z grupą "Rekonstrukto"

uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii, która prowadzona była przez członków grupy artystycznej „Rekonstrukto”. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznania faktów i ciekawostek dotyczących Starożytnego Rzymu. „Żywa” lekcja historii jest okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji szkolnej. Można dotknąć broni, zobaczyć prawdziwych wojowników, a nawet stoczyć z nimi pojedynek ! Bardzo cennym elementem tego typu spotkań jest sposób, w jaki są prowadzone. Uczniowie biorą czynny udział, przez to że są uczestnikami przedstawionych wydarzeń. Niecodzienne spotkanie bardzo spodobało się dzieciom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Kliknij tu i zobacz

Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Orograficznym

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach – Podgrabiu. Uczennica klasy szóstej , Marta Szewczyk zajęła I miejsce w kategorii dla uczniów klas V – VI. Krzysztof Warecki, uczeń klasy IVb, zdobył wyróżnienie w kategorii dla uczniów klas III i IV.
Serdecznie gratulujemy!

Świętujemy rocznicę Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą, ustalającą podstawy ustrojowe w Polsce. Świętowanie 225 rocznicy jej uchwalenia pielęgnuje pamięć o chlubnych wydarzeniach w historii naszego narodu.
5 maja 2016 r. miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiątkowe obchody tego niezwykle ważnego historycznie wydarzenia przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy Marioli Grochot i nauczyciela historii i społeczeństwa Michała Golonki.

Finał IX Gminnego Konkursu "Savoir - vivre? - znam, stosuję!"

21 kwietnia 2016 roku odbył się finał IX Gminnego Konkursu "Savoir - vivre? - znam, stosuję!" pod honorowym patronatem Burmistrza MiG Niepołomice Pana Romana Ptaka, w którym uczestniczyły drużyny z dziewięciu szkół podstawowych z Gminy Niepołomice. Głównym celem konkursu jest promowanie znajomości zasad savoir - vivre'u i dobrego wychowania w szkole i w życiu codziennym.
W tegorocznych zmaganiach najlepszą okazała się drużyna gospodarzy - Szkoły Podstawowej z Woli Batorskiej w składzie Marta Szewczyk, Lena German, Karolina Wróblewska i Natalia Joniec, która zdobyła przechodni Puchar. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny Szkoły Podstawowej w Podłężu i w Staniątkach.
Miłym akcentem kończącym rywalizację był pokaz przygotowany przez uczennice Zespołu Szkół Średnich w Niepołomicach pod kierunkiem p. Aleksandry Maniak dotyczący zasad nakrywania do stołu.
Serdecznie gratulujemy!

Kliknij tu i zobacz

To się działo w naszej szkole!

Zobaczcie, co się działo pewnego dnia w naszej szkole!

Kliknij tu i zobacz fotki

Zebranie Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

Dn. 27.04.2016 r. (środa) odbędzie sią:
  • spotkanie Rady Rodziców i Rad Oddziałowych o godz. 18.00 - 18.30 w sali nr 10
  • o godz. 18.30 - 19.30 spotkanie z Wychowawcami klas
Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Wygenerowano w sekund: 0.00
411,941 Unikalnych wizyt