Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
"TUTAJ PRZYJAZNY POCZĄTEK DROGI TWOJEGO SUKCESU"


Dzień Patrona

Tuż przed feriamii cała społeczność szkoły uczciła pamięć naszego Patrona Wincentego Witosa. W czasie uroczystej akademii zaprezentowano program artystyczny, następnie rozpoczęła się część konkursowa. Reprezentacje klas IV -VI rywalizowały w różnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli.
Pan Michał Golonka, nauczyciel historii i społeczeństwa, przygotował konkurencje dotyczące wiedzy o naszym patronie, pani Agata Zawadzka, nauczycielka wychowania fizycznego, przygotowała rywalizacje sprawnościowe. Uroczystość wzbogacili pierwszoklasiści przygotowani przez swoich wychowawców panie Marię Macieja i Monikę Piechnik, którzy spontanicznie i z wielkim zaangażowaniem zatańczyli taniec ludowy.
W całej rywalizacji zdecydowanie najlepszą okazała się reprezentacja klasy szóstej, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej i zdobyła cenne nagrody.

Okazja do rewanżu już za rok !


Żywa lekcja historii

W naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, która poświęcona była epoce średniowiecza. Uczniowie mieli okazję w niecodzienny sposób zgłębić swoją wiedzę na temat tych bardzo ciekawych czasów. W jasny i przystępny dla uczniów sposób omówiono: uzbrojenie rycerza, podziały społeczne, prawo w średniowieczu, cechy prawdziwego rycerza.
Zajęcia prowadzone przez grupę rekonstrukcyjną „Rewita” z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Dzięki takim wydarzeniom kształtujemy i pogłębiamy świadomość i podstawy patriotyczne młodego pokolenia oraz upowszechniamy wiedzę historyczną.Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Humanistyczny"

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny”. Tym razem w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 32 uczniów z klas III-VI. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wieloma  zadaniami o różnym stopniu trudności.
Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i uzyskali bardzo wysokie wyniki. Aż dwadzieścia dwie osoby przekroczyły magiczną liczbę 100p. (na 150 możliwych do zdobycia). Na szczególne uznanie zasługują wyniki dwóch uczennic: Karolina Wróblewska z klasy Va, która uzyskała 135p. zajmując tym samym trzecie miejsce w województwie małopolskim w swoim przedziale wiekowym oraz Lena German z klasy VI. Uczennica uzyskała 138p. i zajęła siódme miejsce w województwie małopolskim w kategorii wiekowej uczniów klas VI .
Wynik Leny jest równocześnie najwyższym wynikiem punktowym w szkole. Obydwie uczennice otrzymają nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Wysokie wyniki w rywalizacji konkursowej uzyskali również:
Julian Pasisz (kl. IIIc) - 130p.
Zofia Mazur (kl. IIIa) - 128,75p.
Michał Walczyk (kl. IIIb) - 126,5p.
Emilia Wilk (kl. IIId) - 120p.
Gabriela Wilk (kl. IVb) - 122,25p.
Natalia Joniec (kl. IVb) - 118,75p.
Julia Gieras (kl. IVb) - 116,25p.
Dagmara Wąs (kl. Vb) - 118,75p.
Oliwia Hyrc (kl. VI) - 119,5p.
Magdalena Macieja (kl. VI) - 117p.
Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Gratuluję wysokich wyników.
Szkolny organizator konkursu Marzena SolarzInformacja dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

W dniu 25 stycznia 2017r. (środa) odbędą się zebrania podsumowujące wyniki edukacyjne uczniów w I semestrze roku szkolnego 2016/17.
  • godz.17.00 - 17.30 - spotkanie z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej, w programie:
    • podsumowanie I semestru
    • reforma oświaty
    • wnioski i pytania
  • godz. 17.30 - 18.00 - spotkania z wychowawcami klas

Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


UWAGA - Czytelnicy szkolnej biblioteki!

W związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowych atrakcyjnych tytułów wydawniczych. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z zasobów naszej biblioteki podczas przerwy świątecznej.
28 grudnia 2016 r. (tj. we środę) biblioteka zaprasza w godzinach od 10.00 - 12.00

Zapraszamy  nauczyciele bibliotekarze


Życzenia świąteczne

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w Nowym 2017 Roku dla Dyrekcji szkoły, Koleżanek i Kolegów nauczycieli, Pań i Pana z administracji oraz wszystkich Uczniów, Sympatyków i Przyjaciół naszej szkoły

życzy administrator strony Andrzej Gąsłowski.


Świąteczne wydanie Gazetki szkolnej

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - grudzień 2016


Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo!
Dzień 22 grudnia (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu w godzinach 10.00- 12.00 odbędą się wigilie klasowe.
Świąteczna przerwa zimowa trwa od 23.XII do 30.XII.
W czasie dni wolnych od zajęć dydaktycznych tj. 22, 23, 27, 28, 29, 30 grudnia szkoła zapewnia opiekę świetlicową.
Zgłoszenie uczestnictwa uczniów w zajęciach świetlicowych do piątku 16 grudnia u wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły.
Zajęcia świetlicowe organizowane są w godzinach 7.30-17.00.

Z poważaniem
dyrektor szkoły mgr Anna GąsłowskaMądra Szkoła Czyta Dzieciom

7 grudnia w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej zorganizowany został niezwykły Poetycki Poranek w ramach akcji „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom”, która zbiegła się z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Do wspólnego czytania wierszy dzieciom zaproszeni zostali Pan Roman Ptak Burmistrz MiG Niepołomice oraz Rodzice uczniów klas I – III. Zaproszeni goście prezentowali najpiękniejsze wiersze swojego dzieciństwa a uczniowie przygotowali do wierszy nieme scenki, które przybliżały widzom treść i przesłanie tekstu literackiego. Mogliśmy chociaż na chwilę przenieś wszystkich zebranych do magicznego świata poezji pełnego piękna, życzliwości i miłości, pozbawionego egoizmu i przemocy.
Dziękujemy Rodzicom a szczególnie Panu Burmistrzowi za dobry przykład, otwartość, poświęcony czas i radość z czytania.

Kliknij tu i zobacz:


Odwiedziny Św. Mikołaja

6 grudnia jak co roku o tej porze odwiedził uczniów naszej szkoły Św. Mikołaj. Uczniowie, szczególnie klas I - III wyczekiwali na upragnionego gościa z dużą niecierpliwością od samego rana.

Kliknij tu i zobacz:


Dzień Otwarty dla Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej!

W dniu 14 grudnia 2016r. (we środę) od godz. 17.00 - 18.00 serdecznie zapraszam na "Dzień Otwarty" dla Rodziców.
W tym czasie nauczyciele uczący w naszej szkole będą do Państwa dyspozycji.

O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszam!
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Anna Gąsłowska


Wygenerowano w sekund: 0.00
491,740 Unikalnych wizyt