Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ochrona Danych Osobowych

ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ

Odblaskowa Szkoła 2018!

Kompleks sportowy „ORLIK 2012”

Projekty współfinansowane pezez Unię Europejską

Imprezy szkolne i akcje

Konkursy organizowane przez szkołę

Dla Nauczycieli

Dla Rodziców

WSPIERAMY NASZĄ SZKOŁĘ

Nawigacja

Brak linków

Życzenia świąteczne i noworoczne

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Państwa okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia.
Niech bliskość wyjątkowych osób dostarczy siły na podjęcie wyzwań Nowego Roku i mierzenia się ze wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć.
Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019!!!

Anna Gąsłowska

Nasza szkoła zwycięzcą konkursu "Odblaskowa Szkoła" w powiecie wielickim i w gminie Niepołomice!

Radość, duma i spełnienie – to uczucia, które doskonale odzwierciedlają nastroje, jakie da się zaobserwować w naszej szkole. Przyczyną takiego stanu rzeczy i euforii, która wkradła się w serca całej społeczności jest oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego podstawowym celem jest promocja bezpieczeństwa. Nasza szkoła – po raz kolejny – spisała się na medal! Zdobyliśmy I miejsce w powiecie wielickim, I miejsce w gminie Niepołomice oraz zaszczytne – V miejsce w Małopolsce! Cieszymy się, ponieważ do konkursu przystąpiło aż 340 szkół, dlatego wygrana, to budujące uznane dla naszych działań, które utwierdziło nas w przekonaniu, że trud i wysiłek uczniów, rodziców i nauczycieli włożony w owe przedsięwzięcie znalazł swe odzwierciedlenie w wyniku szkoły. Ciesząc się z sukcesu, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji zamierzeń konkursowych. Bezpieczeństwo jest sprawą najważniejszą, dlatego należy je promować na wszelkie sposoby..
Justyna Bielec

UWAGA! Świąteczne wydanie gazetki "Szkolne wieści"

Już jest!
Zobacz świąteczne wydanie gazetki szkolnej SZKOLNE WIEŚCI - grudzień 2018


"Pamiętam i nigdy nie zapomnę" - uroczysta wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Jeszcze brzmi w uszach muzyka, jeszcze poezja wypełniająca nasze serca, woła do nas przywołując te jakże uroczyste chwile… 9 listopada 2018 roku był dla społeczności naszej Szkoły dniem szczególnym. Już od samego rana rozpoczęły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które zapoczątkowała wizyta długo wyczekiwanych gości. Ułani…W słowach radosnej pieśni przybywają pod okienko, więc i u nas nie mogło być inaczej. Kiedy zegary wskazały godzinę 11.11 wszyscy zebrali się na przyszkolnym placu, by wspólnie odśpiewać cztery strofy „Mazurka Dąbrowskiego”, ponieważ włączyliśmy się w akcję zwaną „Rekordem dla Niepodległej”.
Uwieńczeniem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczystość, która zjednoczyła społeczność nauczycieli, rodziców, uczniów, a także zaproszonych gości i odbyła się o godzinie 16.00 w tym samym dniu. Przygaszone światło, świece, portret Wincentego Witosa wyeksponowany tak, by „Ojciec Niepodległości” spoglądał na wszystkich w dumie - zaznaczając swoją rolę. Na dekoracji napis: „Pamiętam i nigdy nie zapomnę skąd pochodzę i jaką mam historię”, który – bez dodatkowych wyjaśnień - wskazuje na pamięć, która jest obowiązkiem każdego.
Akademia rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego z elementami tańca przygotowanego przez uczniów, a całość uświetnił występ chóru PRO-ARTE pod przewodnictwem pani Aleksandry Polak, z komentarzem słownym pana Janusza Rojka, a także panie z „Koła Gospodyń Wiejskich” z Batorskiej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie i rodzice. Wydarzenie pokazało, że miłość do Ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów, a jedność która zrzesza pokolenia jest szczególnie ważna.
Dziękujemy za pomoc tym, którzy pomogli w przygotowaniu obchodów, a także panu Arturowi Mrozowskiemu za piękne uwiecznienie tych chwil w postaci zdjęć i filmów.
Justyna Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z tej uroczystości

Konkurs świetlicowy "Z pieśnią do wolności"

Patriotyzm jest jedną z najważniejszych postaw obywatelskich a śpiewanie pieśni legionowych, żołnierskich, harcerskich dzięki tekstom i melodii kiedyś miało budzić ducha do walki a dziś stanowi ważny element dziedzictwa narodowego. Wpisując się w obchody stulecia Niepodległej świetlica szkolna zorganizowała 15 listopada 2018 roku III Konkurs Pieśni Patriotycznej podczas którego dzieci dały piękny wyraz swojej miłości do ojczyzny poprzez śpiew. W konkursie wzięło udział 23 uczniów uczęszczających na świetlicę. Zaprezentowane pieśni patriotyczne śpiewane były solo i w grupach, z akompaniamentem lub acapella. Bardzo cieszy fakt, iż uczniowie z tak wielką chęcią i zaangażowaniem już na zajęciach świetlicowych – przygotowując się do konkursu śpiewali pieśni patriotyczne. Okazuje się, że dzisiejsi uczniowie doskonale znają tekst i rozumieją sens melodii, które zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. Repertuar zachwycił wszystkich obecnych na konkursie a uczestnicy wykonywali swoje pieśni z ogromnym zaangażowaniem oraz emocjami, którym czasem towarzyszyła niewielka trema. Za swój występ mali artyści otrzymali od zgromadzonej publiczności i rodziców duże brawa, a od Dyrektor Szkoły pani Anny Gąsłowskiej pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. W tym roku jury, w którym zasiedli wicedyrektor Maciej Kowanec, nauczyciel języka polskiego Justyna Bielec i nauczyciel muzyki Mariola Grochot.
Magdalena Kosińska, Maria Grabowska, Katarzyna Kaźmierczak, Danuta Dudek-Wilk
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Na tropie zagadek dotyczących niskiej emisji, czyli jak znaleźliśmy się na podium!

Gry terenowe to jeden z popularnych ostatnio sposobów nauki poprzez świetną zabawę. Rozwijają kreatywność, pobudzają do działania, a także są świetnym sposobem na integrację w grupie. Znając zalety tej modnej metody, nie mogliśmy nie wziąć udziału w pierwszej edycji Ekologicznej gry terenowej, zorganizowanej w ramach Projektu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Niepołomice. Grupa uczniów reprezentujących naszą szkołę udała się do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, by uczestniczyć w zmaganiach dotyczących czystości powietrza. Zadanie wymagało sprytu, współpracy i wiedzy, ponieważ gracze musieli rozszyfrować zagadki ukryte w różnych częściach miasta. Liczyły się spostrzegawczość oraz orientacja w terenie, jednak czynnikiem decydującym był czas, w jakim trasa została pokonana. Oprócz doskonałej zabawy i wiedzy, która była wynikową zdobytych wcześniej wiadomości udało nam się zdobyć zaszczytne III miejsce!
Gra pokazała, że w grupie nie tylko siła, ale i talent mierzony współpracą i zaangażowaniem!
Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz
  • fotki z wręczenia nagród

Pierwsza pomoc to ważne!

Bezpieczeństwo i zdrowie to sprawy priorytetowe, dlatego w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia przez pielęgniarkę szkolną z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach „Odblaskowej szkoły”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VI, którzy po obejrzeniu filmu instruktażowego pt.: „Czy potrafisz ratować życie” rozpoczęli praktyczne działania dzieląc się wiedzą i umiejętnościami z uczniami klasy Ib. Warsztaty obejmowały pokaz jak należy zachować się w czasie wypadku, jak prawidłowo wezwać pomoc, a także działania praktyczne. Pierwszoklasiści uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i realizować tzw. bezpieczną pozycję boczną ustaloną. Wykorzystując manekin – „Mini Anię” – uczniowie klasy I uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Pierwszoklasiści chętnie angażowali się w zajęcia i brali aktywny udział w ćwiczeniach niezbędnych do ratowania życia. Lekcja uświadomiła wszystkim jak ważna jest odpowiedzialność za siebie i za innych.
Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Smog - groźne niebezpieczeństwo

Dzięki niemu jesteśmy w czołówce, chociaż w takiej nigdy nie chcielibyśmy być. Unosi się w powietrzu, jest mgłą, niebezpiecznymi zanieczyszczeniami powietrza – pyłami i gazami, które pochodzą m. in. ze spalin samochodowych (transport drogowy), z tego czym palimy w piecach, a także z substancji wytwarzanych przez zakłady przemysłowe. To istny truciciel ludzkości – smog. Aby przekonać się o jego szkodliwości, uczniowie klasy IV b i VII wzięli udział w prelekcji, która odbyła się na terenie naszej szkoły i została przeprowadzona w formie warsztatów. Na początku prowadzący zaproponowali uczniom grę w skojarzenia, której głównym tematem był smog. Wszyscy bardzo się zdziwili, kiedy ujrzeli statystyki – Polska była w czołówce, ale nie był to wygrany mecz ani zawody, lecz poziom zanieczyszczeń w Europie. Uczestnicy mogli zobaczyć także wykres pewnego składnika zawartego w powietrzu na terenie naszej placówki. Na szczęście w tym przypadku sytuacja wyglądała zadowalająco i nikt nie musiał się niczego obawiać. Następnie, odbyła się krótka dyskusja uświadamiająca wszystkim jak ważny jest rodzaj transportu, który wybieramy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że najlepszy jest rower. Prowadzący prelekcję wspomnieli także o jeszcze jednym sposobie na poprawę jakości powietrza – zieleni miejskiej. Na pamiątkę spotkania uczestnicy otrzymali specjalne broszury z nazwami kwiatów oczyszczających powietrze. Była to lekcja, która skłoniła do wielu refleksji. Pokazała, że tak naprawdę wiele zależy od nas samych.
J. Bielec, Grażyna Rosiak
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Odblaskowy Marsz Trzeźwości

26 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły po raz trzeci uczestniczyli w marszu trzeźwości, który odbył się ulicami Niepołomic w ramach kampanii „ No Promil – No Problem ”. Podczas marszu uczniowie klasy VI , którzy reprezentowali naszą szkołę wraz z uczniami innych szkół nieśli białe balony, transparenty, chorągiewki, które promowały trzeźwość wśród kierowców. Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowania nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia. Podsumowaniem przedsięwzięcia było odśpiewanie napisanej i przygotowanej specjalnej na tą okoliczność piosenki.
Grażyna Rosiak

Z wizytą w Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym "Ostoja"

Listopad jest miesiącem, który skłania do refleksji nad przemijaniem i życiem. Myślimy o naszych relacjach z innymi, o tym co w nich najważniejsze. A istotna jest pamięć – łączność pokoleń. Relacje między młodymi a starszymi, które każdej ze stron pozwalają czerpać radość i uczyć najważniejszych wartości. Mając na uwadze powyższe aspekty, a także zacieśnienie więzi międzypokoleniowych, uczniowie klasy IVb, Vd oraz niektórzy z Vc wraz z opiekunami (J. Bielec, M. Grochot, B. Walczyk) – już pod koniec października - wybrali się z sąsiedzką wizytą do Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Ostoja”. Celem odwiedzin było zaprezentowanie specjalnego przedstawienia opartego na popularnej sztuce japońskiej – kamishibai, a także odśpiewanie piosenek, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo oraz miłość do Ojczyzny. Dla uczniów była to także piękna lekcja pokory. Obcowanie ze starszymi, podopiecznymi fundacji, których dotknęła choroba nie pozostało bez echa w komentarzach najmłodszych, którzy po zakończonych występach wrócili do szkoły. Widząc wzruszenie i radość chorych, obserwując ich cierpienie, sami zainicjowali rozmowę, która pokazała, że mają świadomość tego, jak wielkie znaczenie ma obecność drugiego człowieka, jak prosty gest może wywołać uśmiech u osoby, dla której los nie był zbyt łaskawy…
J. Bielec
Zobacz fotorelację
Kliknij tu i zobacz

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

Nadeszła tak długo wyczekiwana chwila i… mamy własne miasto! I to nie byle jakie, bo takie, w którym możemy w całkowicie bezpieczny sposób i na dodatek w praktyce - zapoznać się z najważniejszymi zasadami obowiązującymi na drodze. Chodzi oczywiście o Miasteczko Ruchu Drogowego, które zostało zmontowane na wydzielonym placu. Na miejscu zostały rozstawione skrzyżowania, sygnalizatory świetlne i przejścia dla pieszych. A wszystko miało swój finał 26 października 2018 r. Na otwarcie przybyli zaproszeni goście, którzy wzbudzili wielką sensację. Oprócz Dyrekcji Szkoły, radnego powiatowego - pana Tomasza Tomali i przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego, pojawiła się również postać szczególna – zielony krokodyl, który należy do wyżej wymienionego organu i umiejętnie edukuje w zakresie bezpieczeństwa.
Justyna Bielec
Kliknij tu i zobacz

Wygenerowano w sekund: 0.04
656,610 Unikalnych wizyt